So
Dnes je
20.07.2024
cancer
Svátek slaví
Ilja
Jasno
Kladno
27 °C

Archiv roku 2024

Kladenský měsíc
Kladenský měsíc - červen 2024

Kladenský měsíc

červen 2024

Červen, poslední měsíc školního roku, s sebou přináší také šesté číslo našeho měsíčníku. Jedním z hlavních témat bylo šesté zasedání kladenského zastupitelstva a s tím spojený odprodej městských bytů, úprava městských vyhlášek nebo změny v územním plánu. Tradičně přinášíme informace z městského divadla, z městské policie nebo městských sportovišť. Prohlédnout si můžete fotogalerie ze stavby železnice, zároveň na vás čeká také několik snímků z kulturních a společenských akcí. Noviny obsahují také dva rozsáhlé rozhovory – první s mineralogem Jiřím Špalkem, druhý se šéfem kladenského volejbalu Milanem Fortuníkem. Ze sportu si můžete přečíst třeba o atletickém mítinku Kladno hází, úspěchu kladenských cyklistů nebo také výměně trenérů u hokejbalistů. Na poslední stránce hodnotí uplynulou sezónu kapitán fotbalového mužstva SK Michal Rendla. Přejeme příjemné čtení!

Kladenský měsíc - květen 2024

Kladenský měsíc

květen 2024

Je za námi polovina máje, tedy měsíce května, což znamená, že jsme pro vás připravili páté číslo Kladenského měsíce v roce 2024. Jeho hlavním tématem je otevření dvojice okružních křižovatek v Kladně a na Velké Dobré a také další práce, které se v našem městě chystají. Přečíst si můžete také o tom, jaké hvězdy přijedou zazpívat na Dny města Kladna, nechybí ani další zajímavý tip na výlet nebo program divadla. Na jedné ze stránek je možné si prohlédnout fotografie z libušínské bitvy, osvobození Brandýsku či pálení čarodějnic. Sportovním materiálům vévodí vyhlášení nejlepších sportovců Kladna za uplynulý rok, zároveň v novinách najdete také články týkající se Rytířů, SK Kladna, hokejbalového klubu nebo Miners. Přejeme příjemné čtení!

Kladenský měsíc - duben 2024

Kladenský měsíc

duben 2024

Už nemáte co číst? Nevadí. Máme pro vás čtvrté, tedy dubnové, číslo Kladenského měsíce. V něm jsme se věnovali například plánovaným opravám silnic a chodníků, hlavním tématem je pak rozhovor o letošním městském rozpočtu s náměstkem primátora Přemyslem Mužíkem. Tradičně vám přinášíme tip na zajímavý výlet nebo divadelní představení. Hned dvakrát jsme pogratulovali legendárním Kladeňákům – Františku Pospíšilovi a Josefu Fouskovi. Kromě toho si můžete přečíst o Nadačním fondu pro perinatologii, podcastu Klapod nebo o zahájení sezóny na SAMKu. Celostránkový rozhovor tentokrát patří Tereze Mlynaříkové, vedoucí folklorního souboru Čtyřlístek, festivalu Tuchlovická pouť a také stochovské ZUŠky. Ze sportu se pak dočtete o postupu florbalistů zpět mezi elitu, bronzu volejbalistů nebo stíhací jízdě fotbalistů. Jistě zajímavý je také rozhovor s Martinem Ančičkou, kladenským hokejistou, který však žije a reprezentuje Německo. Přejeme příjemné čtení!

Kladenský měsíc - březen 2024

Kladenský měsíc

březen 2024

Třetí měsíc gregoriánského kalendáře se přehoupl do své druhé poloviny, a to znamená, že do vašich schránek opět míří další číslo Kladenského měsíce. Březnové vydání jsme otevřeli materiálem o rozvoji Kladna. Kromě toho v něm samozřejmě naleznete také obsáhlý rozhovor. Tentokrát jsme vyzpovídali historika Zdeňka Kuchyňku, který končí po necelých devětadvaceti letech ve funkci ředitele vlastivědného muzea. Přečíst si můžete také o změnách v květinářství Bellis, činnosti Aktivního Kladna, návratu festivalu Jeden svět do našeho města nebo zatím neznámém osudu oblíbeného Národního mistrovství v Lóře. Ze sportu jsme se věnovali malým kladenským tanečníkům, kteří se stali mistry Česka, florbalovému i volejbalovému play-off, aukci rytířských růžových dresů, úspěchům našich atletů nebo zdařilému návratu zkušeného trenéra Zdeňka Haška do SK. Přejeme příjemné čtení!

Kladenský měsíc - únor 2024

Kladenský měsíc

únor 2024

Druhé letošní číslo Kladenského měsíce se hlásí o slovo. Čtenáři v něm naleznou dva články týkající se plánovaných proměn našeho města. Věnovali jsme se stavbě nové nádražní budovy a také přestavbě náměstí Svobody. Neunikla nám blížící se premiéra kladenského divadla, které svým divákům představí inscenaci Ucho. Tradičně vám přinášíme také tip na výlet, tentokrát s válečnou tématikou. Kromě toho vám poradíme, jak v zimě pomoci zvířatům ve volné přírodě, aniž bychom jim jakkoli uškodili. Únor je hlavním měsícem plesové sezóny, a tak nechybí zmínky o několika společenských akcích, které se v našem městě konaly. Na straně 6 si jako vždy můžete přečíst rozsáhlý rozhovor, tentokrát se sportovní a rodinnou koučkou Michaelou Bohdaneckou. Únorové číslo pak uzavírají sportovní témata, jako je například článek týkající se triumfu florbalových Kanonýrů v první lize nebo exkluzivní rozhovor z kladenského SK. Přejeme příjemné čtení!

Kladenský měsíc - leden 2024

Kladenský měsíc

leden 2024

Začátek nového roku je tu a s ním i první číslo našeho měsíčníku. Ještě než začnete naše stránky číst, rádi bychom vám popřáli to nejlepší vykročení a hodně zdaru v roce 2024. První číslo Kladenského měsíce vám nabízí například bilancování nad starým rokem 2023, přečtete si v něm také nové informace o stavbě železnice v našem městě. Kromě toho pro vás máme tipy od fitness trenéra, fotogalerii novoročního ohňostroje, pozvánku na městský ples nebo několik sportovních článků. Mezi nimi najdete i exkluzivní rozhovor s obráncem kladenských Rytířů Tadeášem Hejdou. Přejeme příjemné čtení!

Archiv roku 2023

Kladenský měsíc
Kladenský měsíc - prosinec 2023

Kladenský měsíc

prosinec 2023

Konec roku 2023 se neúprosně blíží, a to znamená jediné – připravili jsme pro Vás poslední, prosincové, číslo letošního roku. Tentokrát si v našem měsíčníku můžete přečíst hned několik článků týkajících se Vánoc a zimního období. Zároveň nabízíme také rozhovor s chovatelkou morčat nebo reportáž z vyhodnocení tradiční výtvarné soutěže Kladenská veverka. Sportovní příznivce jistě potěší dva materiály z volejbalového prostředí nebo exkluzivní rozhovor s hokejovým Rytířem Denisem Kusým. Informujeme také o změně na pozici hlavního trenéra kladenského SK. Na závěr mi dovolte, abych Vám popřál krásné Vánoce a ten nejlepší vstup do roku 2024!

Kladenský měsíc - listopad 2023

Kladenský měsíc

listopad 2023

Předposlední vydání letošního roku je tu! Naleznete v něm například článek o výstavbě Globusu na Růžovém poli, přečíst si zároveň můžete také o Kladenských Vánocích nebo výjezdu zástupců našeho města na světový kongres v Barceloně. Nabízíme vám také obsáhlý rozhovor s opravářem hudebních nástrojů. V listopadovém čísle jsme se věnovali i důležitým sportovním tématům – konci kariéry Tomáše Plekance, neporazitelnosti volejbalistů či problémům fotbalistů z SK. Hokejové fanoušky na závěr jistě potěší exkluzivní rozhovor s hokejovým Rytířem Antonínem Melkou nebo článek o Kladeňácích v reprezentacích. Příjemné čtení!

Kladenský měsíc - říjen 2023

Kladenský měsíc

říjen 2023

Na nejen podzimní večery jsme připravili průřez programem kladenského divadla spolu s reportážemi kulturních akcí z Kladenska. Ti, které zajímá aktuální dění ve městě, si mohou přečíst o dopadech schválení konsolidačního balíčku či posunutí začátku stavby kruhového objezdu u sportovního gymnázia. Rovněž vám také nabízíme zajímavý rozhovor o rybaření s Jakubem Kubálkem nebo materiál mapující historii hokejbalové arény. Fanoušci sportu si jistě rádi přečtou o hokeji či fotbale, v novinách naleznete také rekapitulaci letních měsíců na koupalištích. Příjemné čtení!

Kladenský měsíc - Září 2023

Kladenský měsíc

Září 2023

Připravili jsme pro vás krásnou fotogalerii účinkujících na úspěšných Dnech města Kladna. Nechybí ani snímky z další nabídky kladenské kulturní scény konce léta - koncertu Wohnoutů a dalších. Krom reportáže z divadla se dočtete též o realizovaných i plánovaných investicích do škol a školek ve městě. Nechybí ani shrnutí našich sportovních klubů - hokeje a fotbalu. Přejeme krásné počtení!

Kladenský měsíc - Srpen 2023

Kladenský měsíc

Srpen 2023

Vítáme vás u posledního, ještě trošku, prázdninového čísla Kladenského měsíce. Nechybí rozhovory, reportáže z proběhlých koncertů a akcí. Snažíme se pro vás aktuálně zjišťovat stav našich hokejových a fotbalových klubů, zajímavá reportáž je z oddílu Miners, kteří odletěli na utkání až za moře. Školákům i rodičům pevné nervy a jedeme :) Krásný zbytek léta.

Kladenský měsíc - Červenec 2023

Kladenský měsíc

Červenec 2023

Na červenec, na sport trochu slabší, jsme si pro vás připravili opět rozhovory se zajímavými kladenskými osobnostmi. Máme pro vás několik odlehčených témat - čápy v Kačici... Dozvíte se i o významném ocenění architektů Kladenské radnice, ale i o problémech spojených s budováním třeba nového vlakového nádraží. Užívejte prázdniny!

Kladenský měsíc - Červen 2023

Kladenský měsíc

Červen 2023

V červnovém čísle jsme si pro vás připravili hned dva rozhovory se zajímavými kladenskými osobnostmi. Na stránky jsme dále umístili zajímavé reportáže ze sportovních a kulturních akcí, konaných v průběhu května a začátku června. V nabídce je dále tábor pro sportovně založené děti a komentář k dalším investicím města, na které se často ptáte, Krásné prázdniny!

Kladenský měsíc - Květen 2023

Kladenský měsíc

Květen 2023

V tomto čísle si přečtete řadu hokejových novinek včetně příchodů a odchodů u Rytířů. Krom toho vám servírujeme také několik reportáží z akcí konaných okolo Kladna. Samozřejmě nabízíme opět zajímavý rozhovor z divadla. Další, tentokrát sportovně laděný rozhovor, jsme udělali s jedním ze zakladatelé a trenérů kladenského klubu bojových sportů, SKS arény. Přejeme všem krásné léto strávené třeba i na některé z akcí pořádaných městem, sportovními kluby nebo mnoha jinými spolky!

Kladenský měsíc - Duben 2023

Kladenský měsíc

Duben 2023

V novém čísle Kladenského měsíce se dozvíte více nejen o chystaných investicích kladenské radnice, ale i o nově plánované hře Kladenského divadla či plánech Kladenských trenérů. Chybět nebude ani rozhovor a reportáže se zajímavými kladenskými osobnostmi. Závěr hokeje zachytiti ještě bohužel neumíme, v příštím čísle se mu budeme intenzivně věnovat, Zatím "jen fandíme a věříme!"

Kladenský měsíc - Březen 2023

Kladenský měsíc

Březen 2023

S probouzejícím se jarem se probouzí také nabídky na kulturní a sportovní zážitky Kladenska. V čísle se krom právě schvalovaného rozpočtu města na aktuální rok věnujeme také výročí kladenského fotbalu. Zajímavá je ale i fotografiemi nabitá reportáž z udílení cen našim sportovcům. Hokejistům přejeme hodně štěstí v boji o udržení v extralize, všem potom krásné Velikonoce!

Kladenský měsíc - Únor 2023

Kladenský měsíc

Únor 2023

Přinášíme vám zajímavé reportáže a fotografie z návštěvy nového prezidenta, spolu se zajímavými rozhovory s kladenskými sportovci a podnikateli. Pomalu nás čeká jaro a s ním spousta nových nabídek a akcí z města i dalších klubů a restaurací. Našim hokejistů přejeme, přes všechna příkoří, úspěšné zakončení sezony 2022/23!

Kladenský měsíc - Leden 2023

Kladenský měsíc

Leden 2023

Ještě jednou přejeme všem našim čtenářům krásný a úspěšný nový rok 2023. S ohledem na referendum jsme toto číslo pojali tak trošku hravě :) Klidné počtení všem!

Archiv roku 2022

Kladenský měsíc
Kladenský měsíc - Prosinec 2022

Kladenský měsíc

Prosinec 2022

Závěrečné číslo letošního roku je venku. Slovem i obrazem se okrajově vracíme k právě probíhajícím oslavám svátků vánočních. Na odlehčení atmosféry konce roku jsme vám připravili několik rozhovorů s kladenskými sportovci i podnikateli. Pro úplnost nechybí resumé a plány kladenských sportovních oddílů. Krásný a úspěšný vstup do nového roku 2023 přejeme nejen našim čtenářům!

Kladenský měsíc - Listopad 2022

Kladenský měsíc

Listopad 2022

Poslední předvánoční číslo je opět venku. Věnujeme se zde především výročí naší Sametové revoluce. Všechny vás zveme na shlédnutí rozhovoru s jednou z nejdůležitějších osob listopadových událostí, panem Janem Urbanem. Dočtele se též o oceněných sportovcích i aktuálním stavu našich sportovních oddílů. Všem přejeme klidnou přípravu svátků vánočních.

Kladenský měsíc - Říjen 2022

Kladenský měsíc

Říjen 2022

Právě vychází první povolební číslo Kladenského měsíce. Krom článku, věnovanému rekapitulaci života Oty Pavla, jsme se věnovali úspěchy kladenských volejbalistů, dále také poslednímu vítěznému utkání Rytířů. Zajímavý rozhovor nám přiblíží právě probíhající akce v Bezděkovském Lívanci. Krásné podzimní počtení :)

Kladenský měsíc - Září 2022

Kladenský měsíc

Září 2022

Přečtete si aktuální, zářijové vydání Kladenského měsíce už nyní. Máme pro Vás připravené zajímavé reportáže k Dni města Kladna i ze znovuotevření kladenského zimního stadionu! Číslo vychází těsně před volbami, ani my jsme se nevyhnuli malé rekapitulaci stavu zájemců o primátorské křeslo...

Kladenský měsíc - Srpen 2022

Kladenský měsíc

Srpen 2022

Přečtete si aktuální vydání Kladenského měsíce už nyní, dříve než ho dostanete do schránek nebo najdete na obvyklých místech v okolí Kladna. Opět vás, mimo jiné, čeká spousta zajímavých rozhovorů a reportáží!

Kladenský měsíc - Červenec 2022

Kladenský měsíc

Červenec 2022

Nejen situace okolo opravy některých kladenských komunikací, také rozhovory s muzikanty, divadelníky a zajímavými sportovci. To vše vás čeká v prvním prázdninovém čísle Kladenského měsíce!

Kladenský měsíc - Červen 2022

Kladenský měsíc

Červen 2022

Po roce opět Kladno nabízí světovou špičku na memoriálu Kladno hází. Z něho, z Lidic i z Kladenských Dvorků vám nabízíme reportáž. Nově vám nabízíme tip kam zajít na nejlepší steak!

Kladenský měsíc - Květen 2022

Kladenský měsíc

Květen 2022

Odstartovaná kulturní sezona s koncertem NoName, plán oprav kladenských kruháčů a fotostrana věnovaná kladenským hokejistům k jejich bitvě o záchranu!

Kladenský měsíc - Duben 2022

Kladenský měsíc

Duben 2022

Lepší život pro Kladeňáky, plány na novou divadelní sezonu, kam na výstavy a již klasicky reportáže ze sportovních utkání městských oddílů

Kladenský měsíc - Březen 2022

Kladenský měsíc

Březen 2022

Schválený rozpočet na tento rok, další padesátiny, zajímavé rozhovory a samozřejmě sportovní výsledky všech kladenských sportů!

Kladenský měsíc - Únor 2022

Kladenský měsíc

Únor 2022

Oslavte padesátiny s naší hokejovou legendou! Nechybí řada užitečných informací a zajímavých rozhovorů s dalšími inspirativními kladeňáky.

Kladenský měsíc - Leden 2022

Kladenský měsíc

Leden 2022

Přečtete si první letošní číslo Kladenského měsíce už nyní, dříve než ho dostanete do schránek nebo najdete na obvyklých místech v okolí Kladna.

Archiv roku 2021

Kladenský měsíc
Kladenský měsíc - Prosinec 2021

Kladenský měsíc

Prosinec 2021

Přečtete si aktuální vydání Kladenského měsíce už nyní, dříve než ho dostanete do schránek nebo najdete na obvyklých místech v okolí Kladna. Dozvíte se mimo jiné o vánočních zvycích, prohlédněte si fotoreportáž z probíhajících vánočních oslav, ale také o úspěších kladenských sportovců.

Kladenský měsíc - Listopad 2021

Kladenský měsíc

Listopad 2021

Přečtete si aktuální vydání Kladenského měsíce už nyní, dříve než ho dostanete do schránek nebo najdete na obvyklých místech v okolí Kladna. Dozvíte se mimo jiné přípravě kladenských vánoc, o investicích do nejen sportovních areálů, ale také o aktuálních výsledcích kladenských sportovních klubů.

Kladenský měsíc - Říjen 2021

Kladenský měsíc

Říjen 2021

Přečtete si aktuální vydání Kladenského měsíce už nyní, dříve než ho dostanete do schránek nebo najdete na obvyklých místech v okolí Kladna. Dozvíte se mimo jiné o změně pravidel pro stavby a opravy rodinných domů, představujeme novou kladenskou televizi, nechybí ani aktuální informace ze sportovního dění. Podívejte se s námi do zákulisí motorového létání na padáku, do světa pneumatik nebo za volant kladenského elektrického autobusu. Nejen to je říjnové vydání Kladenského měsíce – on-line na: https://kmzpravy.live/km_10_21

Kladenský měsíc - Září 2021

Kladenský měsíc

Září 2021

Zářijové číslo Kladenského měsíce právě ve vašich schránkách a na tradičních místech. Nejen o konci bezdoplatkových zón, úspěších hokejbalu a florbalu, rozhovory nebo tip na výlet.

Kladenský měsíc - Srpen 21

Kladenský měsíc

Srpen 21

Tři velké rozhovory o životě, hudbě, zmrzlině a Itálii spojené s politikou, zákulisí sportu na Kladensku a hrozící kolaps veřejné dopravy. Nejen to jsou témata sprnového vydání Kladenského měsíce.

Kladenský měsíc - Červenec 2021

Kladenský měsíc

Červenec 2021

Veřejnou dopravu možná čeká kolaps, klíčavská úpravna s nejmodernější technologií, dáma s červenou kytarou, přehled letních akcí nebo rozhovor o 20 tisících km ročně na kole… Samozřejmě nechybí sportovní a další zprávy.

Kladenský měsíc - Červen 2021

Kladenský měsíc

Červen 2021

Bývalý náměstek si nepamatuje, proč nezahájil stavbu dle smlouvy, legenda vysokého kola z Unhoště Antonín Mittelbach, vítězná série hokejbalistů končí, Venkovní koupaliště lákají návštěvníky, atrakce v Aquaparku zůstávají uzavřené, Dionýsie zakončí podivnou sezónu, divadlo ale bude hrát i o prázdninách, začíná revitalizace Sítné... nejen tyto zprávy přináší nové vydání Kladenského měsíce.

Kladenský měsíc - Květen 2021

Kladenský měsíc

Květen 2021

Proč radnice přišla o miliony korun, jak Martina Sáblíková ovládla vesnickou in-line dráhu, rozhovor s nestorem kladenského zimního stadionu, budoucnost středočeských silnic a povídání s legendárním houslistou Pavlem Zejfartem. Nejen to si přečtete v květnovém vydání Kladenského měsíce. Osm stran plných informací, zajímavých fotografií nyní ve vašich schránkách, na tradičních místech nebo on-line!

Kladenský měsíc - 4/21 duben

Kladenský měsíc

4/21 duben

Čarodějnice na plotech vzlétnou do boje, musíme se připravit na nedostatek vody, vzpomínka na J. Válovou, rady nejen pro zahrádkáře a aktuality ze sportu a kultury. I tato témata přináší dubnové vydání Kladenského měsíce - ve vašich schránkách, na tradičních distribučních místech nebo on-line.

Kladenský měsíc - 3/21 březen

Kladenský měsíc

3/21 březen

10 stran nabitých informacemi, rozhovory a fotografiemi: Kladenský rozpočet překvapil nejen svou výší... Nejdřív přišla tasemnice, pak Lubomír Čužák Rys... Co dělá Lukáš Cikánek... Virus devastuje mládežnický fotbal.

Kladenský měsíc - 2/2021 - únor

Kladenský měsíc

2/2021 - únor

Problémy se zimní údržbou, kladenská nemocnice a očkování covid-19, Spojenci pro Kladno jsou připraveni na všechna spojení, biofarma Dráb a skupina Momenty. Nejen tato témata najdete v únorovém vydání Kladenského měsíce.

Kladenský měsíc - 01/2021 - leden

Kladenský měsíc

01/2021 - leden

Osud Areálu Poldi, úpravy Vrchlického ulice, aktuality ze sportu a Spojenci pro Kladno připravují čistky. Lednové vydání Kladenského měsíce.

Archiv roku 2020

Kladenský měsíc
Kladenský měsíc - 9/20 - prosinec

Kladenský měsíc

9/20 - prosinec

Hned 3 zajímavé rozhovory nejen o otužování, osudu Lidic a politice. Aktuality z Kladna a okolí nebo rady, jak vybrat správné vánoční víno a kam vyrazit bruslit. Nové vydání Kladenského měsíce právě ve vašich schránkách a na webu.

Kladenský měsíc - 8/20 - listopad

Kladenský měsíc

8/20 - listopad

Radůza - rozhovor s kladenskou kulturní osobností... Pandemie změnila kladenskou nemocnici... Jiří Stejskal nejen o mushingu....

Kladenský měsíc - 7/20 - říjen

Kladenský měsíc

7/20 - říjen

Jan Krafka o divadle... Kladenský vodojem stavbou roku... Miners Kladno s novým zázemím...

Kladenský měsíc - 6/20 - září

Kladenský měsíc

6/20 - září

Balkon města - nový Sítenský most... Cena tepla stále nejasná... Kladeňáci oživili Rakušanku...

Kladenský měsíc - 5/20 - srpen

Kladenský měsíc

5/20 - srpen

Kam na zmrzlinu... Rozhovor s novou ředitelkou MP... Smetiště plné ultra-borců...

Kladenský měsíc - 4/20 - červenec

Kladenský měsíc

4/20 - červenec

Komunitní zahrady... Kam pro víno a pro jaké?.... Sdílená kola prozatím příliš netáhnou...

Kladenský měsíc - 3/20 - červen

Kladenský měsíc

3/20 - červen

Jak pomáhá vietnamská komunita v době krize... O. Černý tají smlouvy v řádu milionů korun... rozhovor s Vladimírem Havlůjem...

Kladenský měsíc - 2/20 - květen

Kladenský měsíc

2/20 - květen

Květnové vydání Kladenského měsíce. Návrat Kladenských dvorků ke kořenům... život obchodníků v centru města...