Kladeňáci skončili po základní části devátí, a tak museli začínat play off už v osmifinále. V něm narazili na osmou Plzeň, kterou dokázali vyřadit 2:0 na zápasy. První utkání na kladenské půdě vyhráli těsně 6:5, duel na západě Čech pak ovládli poměrem 8:4. „Věděli jsme, že tato série bude těžká. Soupeř byl na nás výborně připravený a nahecovaný, tak jak už to v play off bývá. My se s tím první zápas hodně prali, trvalo nám, než jsme taky začali hrát, tak jak je potřeba a můžeme být rádi, že se štěstí přiklonilo na naší stranu. Druhý zápas už byl z naší strany zahraný velmi dobře, zkušeně a poměrně v klidu, tedy až na druhou třetinu, jsme si došli pro
postup,“ hodnotila sérii hrající legenda Kladna Jan Louvar, který patří v play off ke třem nejproduktivnějším Kanonýrům. Louvar zatím nasbíral v 7 zápasech 11 kanadských bodů za 5 branek a 6 asistencí.

Po skalpu Plzně čekala Kladeňáky další výzva... a o dost větší. Do čtvrtfinálové série si je totiž vybrali v tabulce třetí Bulldogs Brno. Série začala lépe pro Kanonýry, kteří vyhráli první zápas v moravské metropoli těsně 8:7. Buldoci však reagovali dvěma výhrami 7:4 a 4:3 po prodloužení, čímž Kladnu nedali prostor, kam uhnout. Středočeši však ukázali svou sílu. Už si nemohli dovolit prohrát a také neprohráli. Nejprve utekli hrobníkovi z lopaty v domácím zápase, když vyhráli 7:6 po nájezdech. Nutno však podotknout, že byli hodně blízko konci sezóny. V prodloužení se míček ocitl na brankové čáře, kde Kladno zachránil svým odpalem hrdina Matěj Stůj. „Byl to infarktový moment a po zápase jsme si dělali srandu, že jsem nám zachránil sezonu,“ popisoval situaci obránce Stůj.

Následoval rozhodující pátý duel, ve kterém Kanonýři dominovali, zvítězili 11:5, a tak mohli začít slavit postup mezi nejlepší čtyřku. „Zápas hodnotím pozitivně. Postoupili jste, proto jsme do Brna jeli. Je strašně těžké popisovat emoce... prostě euforie. Celý tým táhl za jeden provaz, což bylo skvělé. Jednalo se o dost vyrovnanou sérii, která musela být atraktivní i pro fanoušky. S Ústím máme letos vyrovnanou bilanci. V základní části sice skončili výš, ale play off je úplně jiná soutěž. Očekávám podobný průběh jako s Brnem. Bude to řežba a já věřím, že sérii zvládneme,“ burcoval po rozhodujícím utkání v Brně útočník Daniel Fišer, který Kladnu pomáhá
formou střídavých startů z pražské Sparty.

S výkonem svých svěřenců v klíčovém zápase série byl spokojený i asistent trenéra Kanonýrů Milan Tuláček: „Na dnešek jsme byli dobře připravení. Věděli jsme, co nás tady čeká a řekli jsme si, že půjdeme třetinu po třetině. A do puntíku jsme to splnili, co jsme si předsevzali. Byla to vyrovnaná série se spoustou zlomových momentů, která došlo do pátého zápasu, kde jsme jasně dominovali.“

Kladno v play off svým bodovým příspěvkem táhne skvělý Jakub Bohuslávek. Nejen, že proměnil veledůležitý nájezd v rozstřelu s Brnem, k tomu přidal ještě neskutečných 17 bodů v 7 zápasech. Přispěje i ke skalpu dalšího soupeře? To se ukáže v semifinálové sérii s Ústím nad Labem, kterému po základní části patřilo druhé místo