Do hlubokého a osobního příběhu rodiny Řehořových, který popisuje historické události s uměleckým vyjádřením, se návštěvníci Kladenského zámku mohou ponořit od 17. ledna do 16. března. Výtvarník Petr Řehoř a jeho žena, fotografka Pauliina Pasanen, výstavou mapují osud Josefa Řehoře, který byl na podzim roku 1942 deportován z Protektorátu Čechy a Morava na nucené práce k německé polovojenské organizaci Todt a v okupovaném Norsku pracoval na stavbách bunkrů v okolí Trondheimu. Po roce se vrátil do protektorátu a do konce války se ukrýval.

Petr Řehoř, narozený několik let po válce, o otcově minulosti dlouho nevěděl. Teprve nedávno začal objevovat jeho příběh a v roce 2021 se v rámci česko-norského projektu vydal se svou ženou po jeho stopách do Norska. Cesta inspirovala oba umělce v jejich tvorbě, což se odráží v prezentovaných dílech. Výstava se koná pod záštitou Velvyslanectví Norského království.

Ve Foyer Galerie Kladenského zámku se od 6. února chystá výstava akvarelů Karin Brůžkové a od 20. února bude v Kabinetu fotografie k vidění výstava „Krajina“ Aleše Jungmanna, uměleckého fotografa, který se v profesní práci zabývá fotografií architektury pro česká i zahraniční studia, časopisy a knihy. Ve své volné tvorbě se ovšem věnuje krajinářské fotografii, a právě ta je předmětem kladenské expozice.

Kladenský zámek pravidelně hostí také nejrůznější výtvarné workshopy. Z těch nejbližších láká na workshop „Vitráž Hromnička s Markétou Váradiovou“ – svícen technikou tiffany, který se uskuteční v neděli 9. února od 13 hodin.