Na investice je v rozpočtu 623 milionů korun. Letos například bude dokončena další etapa rekonstrukce pěší zóny od Tyršovy ulice až po náměstí Starosty Pavla, kompletní renovací projde Americká ulice, dojde k vybudování nového kolumbária, pokračuje stavba školky v Motyčíně a zateplení a rekuperace 4. základní školy. Tečkou za kompletní rekonstrukcí zimního stadionu bude výstavba technologického centra zimního stadionu, které nahradí desítky let starý systém chlazení, a navíc bude ekologicky a úsporně využívat odpadního tepla pro výhřev budov.

Město Kladno má obrovské investice a většinu z nich hradí z vlastních peněz. Celková výše úvěrů a financování investic je naprosto v pořádku. Pro porovnání, v roce 2015 činila splátka úvěrů 16,6 procent příjmů města z rozpočtového určení daní. Letos je to pouze 5,4 procent a v roce 2026 to bude 5,33 procent. Navíc vysoká inflace seřízla hodnotu peněz i relativní hodnotu zadlužení,“ uvedl náměstek primátora Přemysl Mužík (Volba pro Kladno) a upozornil, že do rozpočtu se zatím nepromítly dotace do městské pokladny v celkové výši zhruba 850 milionů, o které bude radnice žádat nebo jsou už alokovány, ale teprve budou schvalovány.

O budoucnost se nemusejí obávat sportoviště a sportovní kluby, na jejich podporu je vyhrazeno téměř 190 milionů. Zelenou dostaly také oblíbené kulturní akce jako Dny města, Kladenské Vánoce, koncerty v zámecké zahradě, taneční zábavy pro seniory i další akce na náměstí Starosty Pavla.

Zastupitelstvo také odhlasovalo nový termín místního referenda o zákazu hazardních her, který byl stanoven na sobotu 15. dubna 2023. Pro tento termín hlasovalo dvaadvacet zastupitelů a podpořili jej tak i tři zástupci z řad opozice. Pět se jich zdrželo a pouze pět hlasovalo proti. Na úhradu nákladů spojených s referendem bylo vyčleněno 500 tisíc korun z rozpočtové rezervy. Zároveň zastupitelé vzali na vědomí petici za obnovu frekvence a kvality přímého autobusového spojení Švermova, která byla adresována závěrem roku na krajský úřad i kladenský magistrát. Od 1. dubna dojde na podnět petentů například k dalšímu posílení linky 602 a začnou jezdit přímé spoje MHD Kladno propojující Švermov a Kročehlavy. Zároveň bylo deklarováno, že město Kladno je připraveno jednat o tarifní integraci MHD Kladno do tarifního systému PID a zašle Středočeskému kraji návrh nové smlouvy.