Speciální dresy přinesly Rytířům v zápase proti Frýdku-Místku (5:1) štěstí, navíc následně pomohly dobré věci.

Některé extraligové a prvoligové kluby se letos zapojily do druhého ročníku charitativního projektu O Kapku lepší hokej, který je spojen právě s oranžovou barvou. Celkem se díky letošnímu ročníku akce podařilo pro Nadační fond Kapka naděje získat přes 872 tisíc korun. Jen Rytíři k této sumě přispěli dražbou svých dresů částkou 206 764 korun. Peníze pomohou českým nemocnicím včetně té kladenské.

"Společně s Kapkou naděje pomůžeme Oblastní nemocnici Kladno. O detailech této pomoci budeme informovat v nejblizší době," uvedl marketingový manažer Rytířů Kladno Adam Soukup.

Finanční pomoc bude směřována na oddělení, kde se zabývají léčením dětí s poruchami krvetvorby a dalšími onkologickými onemocněními.

A za kolik se v dražbě prodaly nejdražší kladenské dresy? Nejvýše se aukce vyšplhala v případě Jaromíra Jágra, za jeho pomyslné brnění dal jeden z dražitelů přes 45 tisíc. Například dres Tomáše Plekance byl pak prodán za 13 400, Šimona Jelínka za 7 400 a Antonína Melky za rovných 7 tisíc korun.