První branku zápasu sice vsítili Kladeňáci, rozhodčí ovšem necitlivě přerušil hru, a tak gól nemohl platit. Následné trestné střílení pak Tomáš Guman neproměnil. Slovo si vzala Slavia, která se brankami Brože, Šteinera a Doležala postupně dostala až do tříbrankového vedení. Tento stav vydržel do druhé poloviny druhé třetiny, kdy se však domácím povedl husarský kousek. Nejprve ve 36. minutě po samostatném úniku snižoval Plekanec, v 37. minutě přiblížil Rytíře svému soupeři Machala a ve 38. minutě vyrovnal Pitule. 

Ve třetí třetině se Slavia ještě naposledy dostala do vedení, když přesilovou hru využil bývalý Kladeňák Říha. Na jeho trefu ovšem hned za 42 sekund odpověděl svým druhým veledůležitým zářezem Machala. 

Chléb se lámal až na samotném konci třetí třetiny. Slavia totiž za nerozhodného stavu při přesilovce 5 na 3 netrestala. Dvojnásobnou přesilovou hru ale následně využili domácí. V čase 58:30 poslal modro-bílé poprvé do vedení v tomto zápasu Kubík. Slavia ještě zkoušela hru bez brankáře, avšak to vedlo pouze ke zvýšení skóre na straně Kladna. Šestý gól totiž do prázdné branky přidal Hlava, který pečetil postup družiny kolem Jaromíra Jágra.

„Od nás to byl nepovedený zápas se šťastným koncem. Vstoupili jsme do toho hrozně špatně, asi jsme si mysleli, že to Slavia přijede odevzdat, ale hrála velmi dobře. Nám vůbec nešly nohy. Vyhrabaly jsme se ze stavu 0:3 možná i trochu se štěstím, když nám tam spadly rychlé tři góly. V poslední třetině jsme znovu dostali gól v oslabení,“ hodnotil zápas pro klubový web kladenský trenér David Čermák. 

Ten nezapomněl ocenit bojovný výkon svých svěřenců a také kvalitu soupeře. 

„Musíme poděkovat týmu za vybojovaný vyrovnávací gól. Pak jsme rozhodli v přesilovce. Slavia má velmi dobrý tým, určitě to nebyl jednoduchý soupeř. Jsme rádi, že jsme to ukončili 4:1 na zápasy a do příštího pátku máme prostor k tréninku,“ dodal trenér. 

Fotogalerii naleznete zde: 

Semifinále play-off začíná v pátek 2. dubna, soupeřem kladenských Rytířů bude některý z dvojice týmů Poruba – Litoměřice. Pakliže Litoměřice vyřadí Jihlavu, půjdou právě ony proti Kladnu. Jestliže půjde dál Jihlava, Rytíři si zahrají proti Porubě.