Cyklistická sezona se blíží a Sportovní areály města Kladna si na ni přichystaly novinku v podobě speciálního handbiku věnovaného neziskovou organizací Černí koně. Kolo, které je k zapůjčení u správce Městského stadionu Sletiště, je konstruováno na výšku 150 centimetrů a maximální váhu jezdce 70 kilogramů. SAMK nabízejí jeho každodenní bezplatnou půjčku v době od 6 do 21 hodin. Handbike je krom výpůjčky „na místě“ možné též předem rezervovat, ne však na déle než jeden celý den. 

Správce zájemcům kolo vydá po předložení průkazu totožnosti a průkazu ZTP. Zapůjčení kola zájemce stvrzuje podpisem provozního řádu, který mimo jiné stanovuje dětem mladším osmnácti let povinnost nosit ochrannou přilbu.

Za speciální kolo vděčíme organizaci Černí koně, s níž jsme byli v kontaktu už před koronavirovou pandemií. Komplikovaná situace ale předání handbiku a jeho uvedení do provozu oddálila. Jsem moc rád, že už máme kolo k dispozici a těším se, že od nové cyklistické sezony bude sloužit potřebným. Rád bych organizaci Černí koně poděkoval za vstřícný přístup. Jsem hrdý na to, že Sportovní areály města Kladna budou šířit její myšlenku a dají dětem s hendikepem šanci naplnit základní lidskou potřebu, tedy pohyb,“ říká ředitel SAMK František Bureš. 

Komunikace s organizací Černí koně začala už před koronavirovou pandemií. Komplikovaná situace ale předání handbiku oproti původním předpokladům o několik měsíců oddálila. „Jsem moc rád, že už máme kolo k dispozici a těším se, že bude sloužit potřebným. Rád bych organizaci Černí koně poděkoval za vstřícný přístup. Jsem hrdý na to, že Sportovní areály města Kladna budou šířit její myšlenku a dají handicapovaným dětem o šanci navíc naplnit základní lidskou potřebu, tedy pohyb,“ říká ředitel SAMK František Bureš. 

Plánované výpůjčky handbiku je možné předem rezervovat na e-mailu rezervace@samk.cz. Předání kola zajišťuje správce u vstupní brány Městského stadionu Sletiště.